Samodzielne wykonanie posadzki epoksydowej, poliuretanowej. System malowany. Przygotowanie podłoża

Posted

Przygotowanie podłoża
Aby samodzielnie tworzyć podłogę epoksydową lub poliuretanową, nie potrzebujesz dużego doświadczenia i wielu narzędzi z urządzeniami. Oczywiście mówimy o podłogach z małymi powierzchniami. W przypadku większych powierzchni konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu i narzędzi.

Przygotowanie podłoża

Ten artykuł zostanie wykorzystywany przez tych, którzy chcą spróbować wykonać piętro epoksydowe lub poliuretanowe na własną rękę, tak zwany system malowany.

Na pewno zaoszczędzi ci trochę pieniędzy, ale przyniesie ci również wiele satysfakcji.
Wdrożenie podłogi żywicy nie jest prostym zadaniem, ale nie jest to również niemożliwe zadanie dla osób, które nigdy nie mieli doświadczenia w tworzeniu podłogi żywicy. Wystarczy zastosować podstawowe zasady, które są niezbędne do tego typu wdrożenia, tj. Podłogi epoksydowe lub poliuretanowe. Spróbujemy przedstawić te podstawowe zasady i krok po kroku, jak sam zrobić podłogę żywicy. Nie piszę o zaletach podłóg epoksydowych w tym artykule. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, to wypełnić niezbędne materiały i narzędzie, które zostaną wykorzystane w tym celu, tj. Wdrożenie podłogi żywicy. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej żywicy epoksydowej lub poliuretanowej, sugerujemy skontaktowanie się z nami w celu wybrania odpowiedniego materiału w zależności od rodzaju podłogi.

Nasza oferta obejmuje żywice, kolorowe piaski i inne materiały niezbędne do wdrożenia wielu systemów podłogowych do samodzielności. Nie przedstawiamy systemów żywicznych, które wymagają profesjonalnego sprzętu, narzędzi i obszernych doświadczeń, ale tylko te systemy, które wszyscy pomyślnie wykonują własną:

Samopoziomujące podłogi żywiczne
Malowane podłogi żywiczne.
Podłogi z kamiennymi dywanami – wersja uproszczona
Wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego przez e-mail (ukryty) lub telefonicznie 604-114-616.

Niezbędne narzędzia i materiały:
Żywica epoksydowa lub poliuretanowa
Skala elektroniczna
Wiertarka z mikserem
Młynek kątowy mały lub duży
Nóż
Taśma malarska
Pędzle malarskie
Wałek malarski
Załącznik do szlifierki
Tarcze szlifierskie
Wizualna kontrola istniejącego podłoża betonu, jastrych
Przed rozpoczęciem każdego rodzaju pracy podłogowej sprawdzamy istniejące podłoże. Musimy być świadomi najważniejszej reguły podczas robienia podłogi epoksydowej. Najważniejszą rzeczą jest przygotowanie podłoża. Jest to przygotowanie podłoża, że ​​musimy poświęcić najwięcej uwagi, energii i czasu. Wygląd, trwałość i estetyka naszej przyszłej nowej podłogi epoksydowej lub poliuretanowej zależy od sposobu przygotowania podłoża. Musimy więc zaznaczyć wszystkie punkty na ziemi, które należy wypełnić lub naprawić. Powinniśmy to zrobić w widoczny sposób, ponieważ bardzo łatwo pominąć takie miejsce po pierwotnym.

Miejsca uszkodzonego jastrychu lub betonowej podłogi, które są bardzo uszkodzone, należy naprawić przed wykonywaniem podkładu, poprzez szycie podłogi razem lub wypełniając pęknięcia i zadrapania z związkami naprawczych.

Szwy pęknięcia w betonowym śpie

Obecnie istnieje wiele materiałów z tego typu na rynku, a personel sklepu lub magazynu na pewno pomogą w wyborze takich materiałów do lokalnych napraw betonowych podłóg lub jastrychu.

Pęknięcia i wzdłużne zadrapania, które nie są szerokie i mogą być naprawiane przez kł.

Napełnianie masami naprawczymi

Głębokość cięć zależy od stopnia uszkodzenia naszej jastrychu lub betonowej podłogi. Następnie powinieneś odkupić i pyłować nasze naprawione miejsca i rozpocząć naprawę z zakupioną masą naprawczą zgodnie z zaleceniami producenta materiału.

Naprawa pękniętych podłóg

Na istniejącym podłożu możemy również mieć uszkodzone miejsca w formie ubytków punktowych i zagłębień. Jeśli te miejsca nie są zbyt duże, pozostawiamy ich do wypełnienia, ale po nałożeniu podkładu żywicy epoksydowej.

Straty na jastrychu

Z drugiej strony większe defekty są naprawione przez analogię do wyżej wymienionych zadrapań i pęknięć, a mianowicie z naszym związkiem naprawczym również zgodnie z zaleceniami producenta.

Podczas dokonywania lokalnych napraw do naszego istniejącego jastrychu musimy pamiętać, że wszystkie materiały oparte na roztworach wodnych rozszerza się termin podłogi epoksydowej o co najmniej 3 tygodnie, ponieważ warunek wytwarzania podłogi żywicy jest wilgoć o niskiej substratu, tj. Maks. 4%.

Można to uniknąć, używając jako materiał do naprawy naszych zadrapań, pęknięć lub pustych pustek w podłodze, tak zwany jastrych epoksydowy, tj. Mieszanka żywicy epoksydowej z piaskiem kwarcu, jak pokazano na zdjęciu poniżej.

Naprawa betonu z jastrychem epoksydowym

Po dokonaniu wszystkich wymaganych pęknięć, jamów, zadrapań, musimy mieli te miejsca z szlifierką kątową, aby były równo z naszym podkładem. Po dokładnym szlifowaniu napraw, próżni lub zamiatać całą powierzchnię podstawy, a powierzchnia przygotowana w ten sposób jest gotowa do warstwy podkładu epoksydowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *