Samodzielne wykonanie posadzki epoksydowej, poliuretanowej. System malowany. Warstwa gruntująca

Posted

Warstwa gruntowania.
W pierwszej części omówiliśmy przygotowanie podłoża do podłogi epoksydowej. Jeśli już mamy tę część pracy, przejdziemy do wdrożenia warstwy gruntów. Przed rozpoczęciem gruntowania żywicą epoksydową konieczne jest dokładne usuwanie kurzu z naszego podłoża przez zamiatanie, ale oczywiście najlepiej jest próżnić. Należy również pamiętać, aby chronić wszystkie elementy, które mogą stać się brudne, tj. Dno ścian, drzwi i innych, z taśmą maskującą przed podniesieniem podłoża.

Ochrona z taśmą malarza
Zdjęcie 1: Ochrona brudnych elementów z taśmą maskującą

Przechodzimy do wykonania gruntów. Wymieszamy żywicę, zwykle żywicę z utwardzaczem, zgodnie z zaleceniem producenta, przy użyciu wiertła i miksera przez minimum 3 minuty. Następnie stosujemy warstwę żywicy epoksydowej na betonie lub cementowej podstawie. Żywica jest nakładana za pomocą wałka do malowania lub z metalową kielnią.
Staramy się, że zastosowana warstwa żywicy epoksydowej nałożona na tę samą grubość na całej powierzchni podłogi.

Gruntowanie betonowej podłogi
Photo 2: Prime of LU cement betonowej podłogi z żywicą epoksydową

Przed zastosowaniem gruntowania jest absolutnie konieczne, aby pamiętać, że wilgotność betonu lub betonu betonu nie powinna przekraczać 4%. W praktyce oznacza to, że podkład musi być przyprawiony przez co najmniej 28 dni od momentu jego wdrożenia, w przeciwnym razie warstwa żywicy nie będzie trwale wiązać na podkład. Poniżej przedstawiamy, jak wygląda warstwę żywicy epoksydowej, która została zastosowana do mokrego podłoża.

Prime wilgotnego podłoża betonu
Zdjęcie 3: Prosty wilgotnego betonu lub cementu z żywicą pęcherzykową

Powyższe zdjęcie pokazuje, że pęcherze utworzone na powierzchni podłogi zagruntowanej żywicą epoksydową na wilgotnym podłożu betonowym. Oznacza to, że w tym momencie żywica nie została związana z naszym podkładem. Inną konsekwencją tego błędu jest tak zwana łączenie warstwy żywicy, jak pokazano na poniższym zdjęciu.

Aglomeracja żywicy epoksydowej lub poliuretanowej
Photo 4: Priming wilgotnego podłoża z powlekaniem żywicy epoksydowej lub poliuretanowej

Jeśli zrobiliśmy już połowy podłogi, przystępujemy do dalszych prac po ok. 12 godzin. Sprawdzamy nasze zagruntowane podłoże i znajdują miejsca, w których podłoga ma wgłębienia, nierówność i wystające cząstki brudu. Wszystkie te miejsca są uzupełniane wypełniaczami epoksydowymi, a następnie całe piętro jest szlifowane i odkurzane, przygotowując go do stosowania dalszych warstw.
Taki podkład podłogi, zagruntowany żywicą epoksydową, nadaje się do stosowania kolejnych warstw.

Możemy teraz zrobić podłogę epoksydową w systemie pomalowanym lub samopoziomującym. Ponownie, przed zastosowaniem następnej warstwy, usuń naszą ochronę z taśmą malarza i znów je znowu z nową taśmą. Zaleca się, aby usunąć taśmę malarza natychmiast po pierwszej kolejności, ponieważ trudno będzie przerwać w późniejszym czasie.

Robimy malowaną podłogę epoksydową, malując podłogę dwukrotnie żywicą epoksydową. Przy stosowaniu tego systemu, pamiętaj, że stosowana warstwa żywicy epoksydowej powinna być z tej samej grubości i że obraz należy wykonać w dwóch kierunkach poprzecznie. Pozwoli nam pozwolić nam uzyskać jednolitą warstwę i nie będzie widocznych śladów wałka na podłodze.

Epoksydowa podłoga – system malowany
Zdjęcie 5: Podłoga epoksydowa, system malowany wałek do malowania

Zamiast pomalowanej podłogi epoksydowej można wykonać tak zwany system samopoziomowania. Składa się do stosowania żywicy epoksydowej o grubości 2-3 mm do podłogi z karbowaną kielnią. Ząbkowana kielnia powinna mieć zęby, które umożliwiają zastosowanie wymaganej grubości żywicy epoksydowej. Po wykonaniu samozasysującego warstwy, całe piętro powinno być opóźnione za pomocą kolcowanego wałka, ponieważ podczas mieszania elementów żywicy epoksydowej, powietrze wchodzi do mieszaniny, która, po nałożeniu na podłogę, ucieka z mieszaniny, która będzie skutkować występowaniem tak zwanych kraterów na podłodze. Krwawi rolę rolką, analogicznie do malowania wałku w dwóch kierunkach.

System samokoziarna
Zdjęcie 6: Podłogi epoksydowe, System samodzielnego przepływu – Zastosowanie żywicy epoksydowej z ząbkowaną kielnią

Ten artykuł jest próbą przedstawienia sposobu tworzenia podłogi epoksydowej samodzielnie. Przed dokonaniem podłogi żywicy zaleca się skontaktować się z ekspertem w celu wybrania odpowiednich materiałów epoksydowych i odpowiedniej technologii.

Proszę nie wahaj się skontaktować z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *