Wyroby betonowe

Wyroby betonowe

Dodatkowo oprócz usług Wykonawczych nasza Firma zajmujemy się produkcją wyrobów betonowych Galanterią betonową. Wyroby przez nas wytwarzane są wyrobami betonowymi odpornymi na działanie warunków atmosferycznych takich jak mróz, wilgoć, oraz wszelkiego typu środków chemicznych stosowanych do odladzania powierzchni. Jest to spowodowane stosowaniem odpowiedniej jakości betonu, którego mieszanka została specjalnie dobrana do takich właśnie wyrobów. Wymienione cechy uzyskujemy dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów : cementy 42,5 drogowo-mostowe renomowanych producentów, piaski płukane, kruszywa o różnej frakcji. Ponadto stosujemy odpowiednią chemię uszlachetniającą do betonów czyli plastyfikatory. Dodatkową cechą naszych wyrobów to antypoślizgowość.

Oferta nasza w tym zakresie obejmuje produkcję wyrobów betonowych:

 • Obrzeża trawnikowe
 • Kostka brukowa chodnikowa
 • Płytki chodnikowe
 • Elementy dekoracyjne: stopy betonowe, księżyce ogrodowe i inne
 • Daszki betonowe ogrodzeniowe
 • Płytki elewacyjne betonowe

1. Oferta Wyrobów Betonowych:

1.1 Obrzeża Trawnikowe

Obrzeża trawnikowe stosujemy jako ograniczenie nowo wykonywanej powierzchni brukowanej od pozostałej powierzchni. Dodatkowo obrzeża trawnikowe przeciwdziałają obsuwaniu się i opadaniu naszej brukowanej powierzchni. Krawężniki są montowane w wykonanej uprzednio ławie i osadzane np. na warstwie suchego betonu aczkolwiek można po prostu osadzić je w bezpośrednio w gruncie. Obrzeża trawnikowe produkujemy o wymiarach 50x21x4,5 cm.
Na Zamówienie możemy wykonać krawężniki o wymiarach 1x 21×7,5

Obrzeża Trawnikowe

1.2 Płytki Chodnikowe

Płytki chodnikowe to nieodzowny element w otoczeniu naszych domów, posesji, chodników, placów i innych powierzchni. To niezbędny materiał w naszych przestrzennym zagospodarowaniu terenu. Płytki chodnikowe betonowe umożliwiają układanie chodników, które są niezbędne w codziennym życiu przydomowym, gdyż umożliwia swobodne poruszanie się. Ale nie tylko. Płytki chodnikowe to również materiał dekoracyjny i wykończeniowy. Ponadto płytki chodnikowe są łatwe i proste w montażu i pozwalają na to, aby każdy mógł sam sobie ułożyć chodnik, płac, podjazd we własnym zakresie bez angażowania Firmy co dalej pozwala na zaoszczędzenie pewnych środków finansowych.

Płytki chodnikowe produkujemy o różnych wzorach, oraz wymiarach:

Płytka chodnikowa wzór chmurka – 30 x 30 x 3

Płytka chodnikowa wzór chmurka

Płytka chodnikowa wzór czekoladka – 25 x 25 x 2,5

Płytka chodnikowa wzór czekoladka

Płytka chodnikowa wzór duże słoneczko 35 x 35 x 5

Płytka chodnikowa wzór duże słoneczko

Płytka chodnikowa gładka 40 x 40 x 5

Płytka chodnikowa gładka

1.3 Daszki Betonowe Ogrodzeniowe

Produkowane przez nas daszki ogrodzeniowe betonowe świetnie nadają jako element wykończeniowy na stosowane podwaliny, murki ogrodzeniowe, słupki ogrodzeniowe.

Daszki Betonowe

1.4 Kostka Brukowa Chodnikowa

Kostka brukowa koniczynka. Wymiary: długość – 26,7 cm / szerokość – 21,8 cm / grubość 2,5 cm /

Kostka brukowa koniczynka

Kostka brukowa orient. Wymiary: Duża 29,5×29,5cm; Mała:21x21cm ; gr.:2,5

Kostka brukowa orient

1.5 Płytki Elewacyjne Betonowe

Płytki Elewacyjne

Płytki Elewacyjne

1.6 Galanteria Ogrodowa

Stopy ogrodowe: Lewa i Prawa. Wymiary: długość – 50 cm / szerokość – 21 cm / grubość 4 cm / waga: 12kg/szt.
Stopy ogrodowe będą świetnym wypełnieniem otoczenia do ogrodu lub posesji. Ponadto to produkt dla tych którzy chcą w swoim otoczeniu chodnik lecz o niepowtarzalnym wyglądzie. Stopy betonowe dodadzą uroku i niepowtarzalności, oraz wyjątkowego stylu w ogrodzie i otoczeniu przydomowym. Stopy ogrodowe mogą być luźno ułożone w trawie lub gruncie lub w inny sposób zależny od naszej inwencji.

Stopy betonowe

Koła ogrodowe i księżyce ogrodowe. Wymiary: średnica – 50 cm / grubość 5 cm / waga: 14kg/szt.

Koła i księżyce ogrodowe

Deska betonowa. Wymiary: długość – 60 cm. ; szerokość – 15 cm ; grubość 5 cm. Waga: 6 kg/szt. Ilość na 1m2 – 11szt.

Deska betonowa

Obrzeże trawnikowe okrąg. Wymiary: Po złożeniu 4szt. średnica wewnętrzna koła 44cm.

Obrzeże trawnikowe

Doniczki betonowe. Wymiary: szerokość 50cm ; wysokość 50cm. ; wysokość 36cm. Doniczka wykonana z betonu posadzkowego. Kolor szary naturalny. Możliwość malowania doniczki na dowolny kolor.

Betonowe doniczki ogrodowe


2. Kolorystyka Wyrobów Betonowych Galanterii Ogrodowej

Nasze wyroby betonowe są wykonywane w czterech wersjach kolorystycznych:

 • żółty piaskowy,
 • brąz,
 • czerwony ceglasty
 • grafit

Dzięki temu daje to duże możliwości aranżacyjne dla powierzchni przydomowych, ogrodowych i innych. Oczywiście istnieje możliwość barwienia w innych kolorach np.: odcienie czerwieni, brązu, zieleń.

Od pewnego czasu nasza Firma NIE zajmuje się malowaniem wyrobów betonowych farbami do betonów, gdyż jest to bardzo nietrwała metoda barwienia wyrobów betonowych no chyba że ŻYWICAMI POLIURETANOWYMI ale tylko na specjalne zamówienie.

Kolory betonu

Barwienie wyrobów betonowych odbywa się jako barwienie w masie. Stosujemy tylko pigmenty renomowanych producentów . Jednym takim Producentem jest Firma Ferrocolor z Częstochowy. Używane barwniki to barwniki żelazowe czyli ppigmentyoparte na tlenkach żelaza stosowane w ilościach dedykowanych przez Producenta i zgodnie z Kartami Technicznymi. Zaletą barwienia wyrobów betonowych w przeciwieństwie do powierzchni malowanych jest fakt iż wszelkie rysy czy pęknięcia utrzymane są w kolorze gotowego wyrobu.

Właściwości pigmentów żelazowych:

 • Pigmenty nieorganiczne (żelazowe) nie tracą barwy pod wpływem światła oraz warunków atmosferycznych w tym kwaśnych deszczów
 • Są odporne na niskie oraz wysokie temperatury
 • Opierają się działaniu alkalii oraz słabych kwasów
 • Posiadają świadectwa oceny higienicznej – atesty PZH